Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

COPIII DE LA CENTRUL DE ZI ,,DUMBRAVA MINUNATA" AU PARTICIPAT LA FESTIVALUL ,, SOTRON"

Muzeul Naţional al Literaturii Române Iași și Asociaţia "Patrimoniu pentru comunitate" Iași a organizat în perioada 1-3 iunie 2018, în Grădina Muzeului "Vasile Pogor" și pe strada Vasile Pogor, festivalul "Şotron". Festivalul copilăriei este cel mai mare eveniment pentru copii din zona Moldovei și presupune un maraton de activităţi culturale și educative gratuite ce au antrenat an de an mii de participanţi și sute de parteneri implicaţi.

Vineri, 1 iunie 2018, cu ocazia sărbătoririi Zilei internaționale a copilului, copiii de la Centrul de Zi „Dumbrava minunată", au participat la festivalul "Șotron", unde au prezentat sceneta "Pupăza din tei" adaptare după povestirea cu același nume de Ion Creangă. La festival copii s-au jucat, au confecționat felicitări, au stat de vorbă și făcut poze cu polițiștii prezenți la festival. Copiii au fost răsplătiți cu diplome și cadouri.
Activitati copii

Data creare: 06-06-2018 09:30:43