Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

1 IUNIE - "BUCURIE ÎN OCHI DE COPIL"

Ziua de 1 iunie a fost sărbătorită de copiii de la Centru de zi "Scufița Roșie" într-un mod plăcut și relaxant. Ne-am propus sa le oferim copiilor o zi plină de veselie, zâmbete și voie bună. In acest sens am organizat o excursie in orașul Iași, unde am vizitat Muzeul Unirii, iar apoi am luat pranzul la Mc Donald’s.
Primul obiectiv vizitat a fost Muzeul Unirii, unde copiii au pășit cu entuziasm și curiozitate, au privit cu atenție exponatele și au ascultat cu interes ghidul care ne- a introdus în lumea fascinantă a vieții marelui domnitor Alexandru I. Cuza. Copiii au adresat întrebări despre viața domnitorului și au fost impresionați de încăperile fastuoase unde și-a petrecut zilele Alexandru I. Cuza împreună cu doamna Elena Cuza.
Ziua a continuat cu o plimbare la Mc Donald`s, timp în care le-am oferit copiilor și informații despre câteva obiective turistice din orașul Iași. Aici copiii au servit pranzul și s-au jucat pe tobogan, am jucat jocuri de creativitate și ne-am bucurat de momentele de neuitat petrecute
împreună.
Întreaga zi a fost un adevarat prilej de bucurie și împărtășire de experiențe între copii, dar și de cunoaștere și informare.
Ziua s-a încheiat cu desene realizate de copiii de la Centru de Zi "Scufița Roșie" având ca temă Ziua internațională a copilului- 1 iunie.
Bucurie si relaxare

Data creare: 08-06-2018 11:35:18

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea