- SESIUNE EDUCATIVĂ CU PĂRINȚII

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

SESIUNE EDUCATIVĂ CU PĂRINȚII

În decursul lunii mai am continuat cu sesiunile de educație adresate părinților copiilor beneficiari ai Centrului de Zi "Scufița Roșie".
Tema din această lună s-a intitulat "CUM SĂ ÎNVINGI STRESUL ȘI FURIA ÎN RELAȚIILE FAMILIALE".
Această temă a avut drept scop cunoșterea și însușirea de noi metode privind gestionarea relațiilor cu copiii în situații de criză și stres.
Părinții copiilor au ascultat cu atenție și au fost deschiși în deprinderea de noi abilități de combatere a stresului și furiei.
Pe de altă parte au adresat întrebări si au venit cu exemple concrete, în urma cărora am identificat soluții împreună.
Apreciem deschiderea cu care părinții vin la aceste ședințe și faptul că ei conștientizează ajutorul primit în ceea ce priveste modul de îmbunătățire a rolului de părinte în relația cu copilul. Ne propunem ca pe viitor să continuăm sesiunile de educație parentală cu teme în funcție de nevoile identificate.
sesiune educativa

Data creare: 18-06-2018 11:41:00