Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

Şcoala de Vară „No limits"

În perioada 25 - 29 iunie 2018, copiii de la Centrele de Zi, „Dumbrava Minunată" din Dumbrava, „Sf. Nicolae" din Lunca Cetăţuii„ Scufiţa Roșie" din Picioru Lupului și cei de la Centrul Social de tip After School din Ciurea au participat timp de o săptămână, pe stadionul din Lunca Cetăţuii, la Şcoala de Vară „No limits". Copiii s-au ȋntrecut ȋn diverse probe sportive și de cultură generală, cei mai buni fiind recompensaţi cu premii oferite de sponsorii acţiunii.

Primul loc a fost ocupat de copiii de la Centrul de zi „Dumbrava Minunată" cu un total de 37 puncte.
Luni 2 iulie 2018, copiii de la Centrul de Zi, „Dumbrava Minunată" din Dumbrava, au fost răsplătiţi pentru ocuparea primului loc la Şcoala de Vară „No limits", cu un premiu dulce oferit de către cofetăria "La Gondola" din Iași.

Mulţumim președintei Asociaţiei Brooks doamnei Maria Stănescu, Primăriei comunei Ciurea și cofetăriei "La Gondola" din Iași pentru sprijinul acordat.
Concurenții Școlii de Vară

Data creare: 13-07-2018 09:13:41