Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

INIȚIERE ÎN ARTA DESENULUI

Copiii de la Centrul de Zi "Scufița Roșie" au participat în data de 21 noiembrie 2018 la o primă lecție de inițiere în desen, realizată în parteneriat cu Centrul de informare turistică Ciurea.
În tainele desenului au fost coordonați de către domnul Emil Șchiopu, pictor, localnic din comuna Ciurea. Sub stricta coordonare a acestuia copiii au învățat noi metode și tehnici despre cum să realizeze un desen corect și elementele componente ale unei desen reușit.
Copiii au fost foarte atenți la expunerea invitatului, ei fiind încurajați să realizeze un desen ca parte practică a celor prezentate.
De asemenea menționăm că beneficiarii centrului de zi au adresat întrebări, au interacționat, manifestându-și dorința de a mai participa la astfel de activități.
Mulțumim pe această cale domnului Emil Șchiopu, dar și organizatorilor acestei frumoase acțiuni și îi așteptăm pe viitor la continuarea activităților artistice cu copiii.
Sprijin și îndrumare în desen

Data creare: 03-12-2018 11:02:54

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria