Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Serbarea de Crăciun organizată la Căminul de Bătrâni "Vovidenia" și Căminul de Bătr&

În data de 13 decembrie 2018 copiii de la Centrul de Zi „Scufița Roșie" în colaborare cu membrii Asociației Brooks au organizat o serbare cu ocazia venirii Crăciunului.
Pentru serbare, copiii s-au pregătit cu poezii, colinde și multă voie bună. Beneficiarii au fost foarte receptivi la această inițiativă și s-au bucurat că pot contribui la destinderea și crearea unei atmosfere de sărbătoare.
Pe drum copii au fost bucurosi, au cântat colinde și au repetat poeziile, intrând ușor, ușor în spiritul Crăciunului.
La Căminul pentru Bătrâni "Vovidenia" din Iași copii au început cu o colindă, ulterior fiecare copil a așteptat rândul cu entuziam pentru a bucura bătrânii cu poezii specifice sărbătorii de Crăciun.
La căminul de Bătrâni "Constantin și Elena" din Iași, persoanele vârstnice i-au întâmpinat pe copiii cu zambetul larg și nerăbdători să-i asculte cântănd și recitând.
Gazdele căminelor și-au manifestat bucuria față de această inițiativă și drept multumire le-a înmânat copiilor câte un cadou pentru tot efortul susținut.
La finalul celor două serbări copiii s-au bucurat de atenția primită din partea persoanelor vârstnice, au stat de vorbă, au schimbat impresii și au fost serviți cu dulciuri si suc.
A fost o experiență de neuitat pentru fiecare persoană care a participat și mai ales o serbare inedită, deoarece pentru câteva clipe copiii au fost "nepoții" bătrânilor din cele două cămine.
Multumim partenerilor nostri, Asociatia Brooks care a fost alături de noi în organizarea acestui eveniment.
Spre colind

Data creare: 19-12-2018 09:12:55

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria