- SCRISOARE CĂTRE MOȘ CRĂCIUN!

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

SCRISOARE CĂTRE MOȘ CRĂCIUN!

În data de 14 decembrie 2018 copiii de la Centrul de Zi "Scufița Roșie" au participat la o campanie de Crăciun organizată în parteneriat cu Fundația Vodafone. Evenimentul a avut loc la Teatrul Luceafărul din Iași.
Încă de la terminarea scrisorelelor și înmânarea acestora Spiridușei lui Moș Crăciun, copiii au așteptat cu nerăbdare această zi și anume întâlnirea cu Moș Crăciun precum și primirea cadourilor.
În cadrul evenimentului copiii s-au bucurat de un spectacol de magie alături de care au participat cu entuziasm și interes. Zâmbetul și voia bună i-a însoțit pe tot parcursul spectacolului, totodată fiind foarte mulțumiți de căldura cu care au fost primiți de către ceilalți spiriduși ai Moșului.
În așteptarea Moșului, după spectacolul de magie câțiva copii au recitat poezii și au cântat colinde. La vederea Moșului beneficiarii s-au emoționat și și-au manifestat dorința de face o poze împreună cu acesta.
Primirea cadourilor a fost momentul culminant în care copiii, în funcție de ceea ce au scris în scrisorică au și primit.
Copiii au fost impresionați de bunătatea Moșului, de darurile primite și i-au promis acestuia că în anul care vine vor fi mai ascultători și vor lua note cât mai mari.
Mulțumim inițiativei Fundației Vodafone pentru generozitatea și interesul acordat copiilor.
Mosul a sosit

Data creare: 19-12-2018 10:02:50

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo