- SESIUNE EDUCATIVĂ ,, CODUL BUNELOR MANIERE"

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

SESIUNE EDUCATIVĂ ,, CODUL BUNELOR MANIERE"

Copiii de gimnaziu de la Centrul de zi "Scufița Roșie" au participat la o sesiune educativă pe tema "Codul bunelor maniere".
Tema a avut ca obiectiv principal însușirea de către elevi a principalelor reguli de conduită și comportament referitor la bunele maniere în familie și societate.
Conținutul temei a fost unul interesant pentru copii, potrivit propriilor mărturii, deoarece aceștia au avut ocazia sa învețe lucruri noi, să-și expună propria opinie și să vină cu sugestii personale referitoare la conduita și bune maniere.
Copiii au învățat despre regulile de politețe, eticheta și manierele sociale, de asemenea au avut ocazia să-și însușească pricipalele reguli de a-i respecta pe cei din jur în special pe colegi, membrii familiei si alte persoane cu care interacționează.
Sesiunea de educație s-a finalizat cu o scurtă evaluare în care fiecare copil ne-a oferit un feedback pozitiv față de cele prezentate și învățate.
atenti la prezentare

Data creare: 28-02-2019 11:22:29