Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

CLUBUL DE LIMBA ENGLEZĂ

O activitate captivantă pentru copiii de la Centrul de zi "Scufița Roșie"ce a ajuns la lecția numărul 10, este cea desfășurată în cadrul Clubului de limbă engleză.
Tematica cuprinde noțiuni de bază dar și de dezvoltare personală, de comunicare în limba engleză, cât și de relaționare prin jocuri interactive.
Copiii au învățat despre zilele săptămânii, zilele lunii, verbele To Be si To Have, să formuleze propoziții de bază pentru a iniția o conversație.
Prin joc, au reușit să-și cunoască preferințele celuilalt coleg, să inițieze un dialog prin care să formulize și să ofere răspunsuri.
Copiii participă cu entuziam la acest Club de limbă engleză, își notează cu atenție cuvintele noi învățate, adresează întrebări și explorează noi experiențe.
lectia de engleza

Data creare: 28-02-2019 11:41:36