Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

SERBARE DE CRACIUN

Pentru noi toţi, iarna nu este numai anotimpul zăpezii și al frigului, ci și acela al bucuriilor prilejuite de atâtea datini și obiceiuri legate de sărbătorirea Nașterii Domnului. Este o perioadă în care primim și dăruim multă iubire și căldură sufletească. Acest lucru se remarcă și în entuziasmul cu care se fac pregătirile pentru această sărbătoare.
În așteptarea lui Moș Crăciun, copiii Centrului de Zi "Sf. Nicolae" au pregătit momente speciale și ornamente lucrate manual pe care le-au oferit celor dragi.
Fiindcă au fost cuminţi și i-au scris Moșului scrisori, copiii au fost răsplătiţi cu multe cadouri din partea colaboratorilor noștri de suflet: Consiliul Local Ciurea, reprezentat prin domnul primar Cătălin Lupu, Fundaţia Vodafone Romania, Parohia Ortodoxă "Nașterea Maicii Domnului" Lunca Cetăţuii, Colegiul Tehnic "Mihail Sturdza", Asociaţia "Brooks", Asociaţia "Gradeco", SC "Agropan Intex", Şcoala "Vasile Conta" precum și din partea altor persoane care în prag de sărbătoare au adus un zâmbet pe chipul copiiilor beneficiari ai centrului.
Colectivul Centrului de Zi "Sf. Nicolae" multumește sponsorilor si oamenilor cu suflet mare, care au dorit să ne aducă bucurie la fiecare sărbătoare de Crăciun! Dumnezeu să vă ocrotească și să vă binecuvânteze!
POZA CU MOS CRACIUN

Data creare: 14-03-2019 11:35:06