Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

Primăvara, emoție și entuziasm în suflet de copil

Primăvara mult asteptată a fost oglindită de copiii de la Centrul de zi "Scufița Roșie", prin intermediul unor lucrări în care fiecare copil, si-a exersat abilitățile practice, realizând sub îndrumarea personalului de la centru, felicitări și mărțișoare.
Astfel, copiii au realizat un frumos colaj cu felicitări dedicate zilei de 1 martie și sosirii primăverii, punând în valoare fiecare dintre ei, frumusețea și imaginația, în mod individual dar și în echipă.
A fost un bun prilej de învățare, acumulare de noi experiențe pentru copii, comunicare, de interacțiune și sprijin reciproc.
Ne bucurăm de faptul că, copiii au fost receptivi, creativi, deschiși în a evidenția în aceste lucrări frumusețile primăverii.
Colaj de primavara

Data creare: 14-03-2019 12:34:36