Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

TE IUBESC MĂMICA MEA!

La Centrul de Zi "Sfântul Nicolae", ziua de 8 Martie a fost marcată, ca în fiecare an, printr-o activitate educativă, menită să sărbătorească mamele și să le releve rolul important al acestora în educaţia și viaţa copiilor.
Încă din primele zile ale lunii s-au desfășurat activităţi dedicate primăverii, marţișorului, femeii, sufletului frumos. S-au confecţionat felicitări, mărţișoare și coșuleţe cu flori care au fost dăruite mămicilor invitate să petreacă clipe emoţionante, unice alături de copilașii lor.
Această zi a fost marcată de prezenţa elevilor clasei a XII-a a Colegiului Tehnic "Ion Holban", în colaborare cu Asociaţia Brooks care au oferit cadouri și mărţișoare copiilor beneficiari ai Centrului de Zi.
De asemenea, grupa fluturașilor din cadrul Grădiniţei cu Program Normal Lunca Cetăţuii, sub îndrumarea doamnei educatoare Elena Târșa a oferit cadouri și mărţișoare în cadrul Proiectului "Un mărţisor de suflet".
Mulţumim mamelor și sponsorilor pentru prezenţă și colaborare!
La serbare

Data creare: 14-03-2019 14:24:21