Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

Orientare școlară - Concursul judeţean "Micii bucătari"

Sâmbătă, 23 martie 2019, copiii clasei a VIII-a, din cadrul Centrului de Zi „Dumbrava Minunată" , au fost prezenţi la concursul judeţean "Micii bucătari", organizat de Liceul Tehnologic Economic de Turism Iași. Aceștia au participat la cele două secţiuni ale concursului și anume:

Secțiunea 1: "Îndemânare în modelare" - probă care a constat în modelarea aluatului dospit și obținerea unor produse de panificație ingenioase.

Secțiunea a 2-a: "Sandwich-uri adolescentine"- probă care a constat în realizarea și decorarea sandwich-urilor.

Durata de desfășurare a probelor a fost de 90 de minute.

Copiii au fost foarte creativi, realizând produse deosebite, la secţiunea "Îndemânare în modelare", eleva Vȋjȋiala Ancuţa-Paraschiva, a obţinut locul II.

Felicitări și mult succes, ȋn viitor!
Concurenții

Data creare: 26-03-2019 13:47:52

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea