- PRIMĂVARA A SOSIT!

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

PRIMĂVARA A SOSIT!

Vineri, 05 aprilie, Centrul de zi "Scufita Roșie" în parteneriat cu Asociația Brooks, au desfășurat o activitate practică de plantare de flori în gradina Centrului de zi.
Cu mic, cu mare, ne-am mobilizat cu materialele necesare și am reușit să înfumusețăm cu flori centrul nostru. Au fost plantate flori multicolore ( bumbisori, panseluțe, liliac, gladiole, crizanteme) de către copii cu sprijinul nostru. Fiecare copil din echipă a plantat o floare, a udat-o cu mult entuziasm, bucurându-se de munca în echipă. Pe lângă florile plantate, toată echipa a sădit în curtea centrului și un stejar, în semn ca prețuim natura și mediul înconjurător.
De asemenea, copiii au lucrat cu multă migală și îndemânare, demonstrând dragoste față de plante și natură.
La finalul activității copiii au primit căte o diplomă de participare în semn de prețuire pentru munca depusă.
Mulțumim partenerilor noștri pentru frumoasa colaborare!
Bucuria de a planta

Data creare: 11-04-2019 14:24:54