Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

VINE, VINE PRIMAVARA!

Vineri 12 aprilie 2019, a fost o zi importantă pentru copii de la Centrul de zi pentru copii "Dumbrava minunată", din localitatea Dumbrava. Asociaţia Brooks a venit ĩn vizită la centru cu răsaduri și seminţe de flori. Din cauza vremii nefavorabile, am amânat plantarea pentru data de 15 aprilie, când copiii ȋmpreună cu voluntarii de la Asociaţia Brooks, au plantat flori ȋn curtea centrului știind că astfel contribuie la ȋnfrumuseţarea și protejarea mediului ȋnconjurător.
La final cu toţii ne-am bucurat de munca efectuată, am fost încântaţi de realizarea muncii noastre.
Vine, vine primavara!

Data creare: 18-04-2019 12:30:29