- ;COALA ALTFEL- ACTIVITATE ,, MICII BUCĂTARI"

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

SCOALA ALTFEL- ACTIVITATE ,, MICII BUCĂTARI"

Copiii de la Centrul de zi "Scufița Roșie", au fost pentru câteva momente mici bucătari, în cadrul activităților organizate la Școala Altfel.

Sub îndrumarea personalului de la centru, ei au pregătit salata de fructe și au învățat despre importanța consumului de fructe pentru un organism sănătos. Fiecare copil a avut prilejul de a spăla, curăța un fruct și de a-l pregăti pentru salată. După ce au pregătit salata, au servit cu plăcere produsul muncii lor.

La final, copiii au primit diplome de participare, fiind foarte încântați de această activitate. Mulțumim copiilor pentru dedicare și implicare!

pregatim fructele

Data creare: 04-06-2019 09:59:30