Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

Școala de vară "No Limites"2019 -Echipa Campionii

În perioada 24 Iunie-01Iulie 2019, a avut loc Școala de vară "No Limites" organizată în parteneriat cu Asociația Brooks. Din cadrul Centrului de zi "Scufița Roșie" au participat un număr de 9 copii cu vârsta cuprinsă între 9 și 14 ani.

Echipa de copii a centrului nostru s-a intitulat "Campionii" și au participat la toate competițiile sportive organizate în fiecare zi. Copiii au avut ocazia ca pe rând să demonstreze talentul și abilitățile sportive și să se implice la fiecare probă.

Deși au obținut în final locul III, pentru fiecare copil a fost o experiență de neuitat, au avut ocazia să socializeze, să învețe ce înseamnă participarea la un concurs, competiția, fiind totodată și un prilej de relaxare pe perioada vacanței.

Mulțumim copiilor care au participat, partenerilor de la Asociația Brooks, Primăriei comunei Ciurea și totodată menționăm că așteptăm cu nerăbdare și celelalte ediții ale Școlii de vară.

Pregatiti de competitie

Data creare: 25-07-2019 09:54:12