- Învățăm, ne jucăm în vacanță

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

Învățăm, ne jucăm în vacanță

Pe perioada vacanței copiii de la Centrul de zi "Scufița Roșie" din satul Picioru Lupului, participă la un program de activități educative în care sunt incluse: meditații, lucru suplimentar la limba română și matematică, temele de vacanță, precum și activități recreative menite să ofere copiilor posibilitatea de a învăța lucruri noi, dar să-și fixeze mai bine o parte dintre cunoștiințele de la materiile de bază.
    De asemenea prin activitățile recreative dorim să creeăm o atmosferă de prietenie și cooperare între copii, bună dispoziție și plăcerea de a reveni și în vacanță cu drag la centrul de zi.

Pregatirea temelor de vacanta

Data creare: 25-07-2019 10:12:18