Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

„PREVENIT ÎN VACANȚĂ"

În data de 23 iulie 2019, ȋntre orele 10.00 - 11.00, conform Programului cadru de prevenire a delicvenţei juvenile și victimizării minorilor și a Campaniei ,,Prevenit ȋn vacanţă", poliţiștii Biroului de Analiză și Prevenire a Criminalităţii au organizat și desfășurat, ȋmpreună cu personalul Centrului de Zi pentru copii ,,Dumbrava Minunată" din satul Dumbrava, comuna Ciurea, judeţul Iași, o activitate educativ-preventivă, având ca beneficiari copiii ȋnscriși la centru.

Tematica abordată ȋn cadrul activităţii a fost:

- educaţia rutieră - principalele reguli de circulaţie ce trebuie respectate pentru a fi ȋn siguranţă ȋn calitate de pieton, pasager sau biciclist;

- comportamente adecvate pe timpul vacanţei de vară - ȋn spaţii publice, zone de agrement, ȋn tabere și excursii etc. - pentru a nu fi implicaţi ȋn evenimente neplăcute sau diverse accidente.

Întâlnirea cu copiii a avut un caracter interactiv și a ȋmbinat problematica preventivă cu speţe concrete. Informaţ
Ascultam si invatam

Data creare: 31-07-2019 10:31:07

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea