Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

CAMPANIE ,, DISTRUGE ZIDUL INDIFERENȚEI"

Miercuri 14 august 2019, ȋntre orele 11.00 - 12.00, conform Campaniei ,,Prevenit ȋn vacanţă", poliţiștii Biroului de Analiză și Prevenire a Criminalităţii I.J.J. Iași și A.N.I.T.P. - Centrul Regional Iași  au organizat și desfășurat o activitate de prevenire ȋn colaborare cu Centrul de Zi pentru copii ,,Dumbrava Minunată" din satul Dumbrava, comuna Ciurea, judeţul Iași.
            Tematica abordată ȋn cadrul activităţii:
- prezentarea atribuțiilor și competențelor pe linie de prevenire a fiecărei instituții MAI;
- informații cu caracter informativ-preventiv pe următoarele domenii:

·         Siguranță pe internet - prevenirea victimizării minorilor;

·         Prevenirea traficului de persoane și a exploatării prin muncă;

·         Participarea la concerte, spectacole, evenimente sportive.

Au fost distribuite materiale promoționale aferente campaniei ,,Distruge zidul indiferenței!" Traficul de persoane poate fi prevenit!, activitatea a avut un caracter interactiv.

Atenti la informatii

Data creare: 19-08-2019 15:00:01