Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

„RECAPITULĂM, APROFUNDĂM, EXERSĂM!"

În perioada vacanței de vară Centrul de Zi „Sfântul Nicolae" a organizat pentru copiii beneficiari un program de activități  incluzând efectuarea temelor de vacanță, recuperarea lacunelor la învățătură cu elevii care întâmpină dificultăți, activități de stimulare prin joc pentru citit, scris și socotit, precum și ateliere de scriere creativă și dezvoltare personală.

Copiii au înțeles că rolul temelor și activităților din perioada vacanței este acela de a le ține mintea antrenată și de a-i pregăti pentru începerea unui nou an școlar!

Data creare: 23-08-2019 10:25:16